Potrzebujesz profesjonalnej cykliniarki? Nie szukaj dłużej, wejdź na tą stronę =>

Jak szlifować cykliniarką

cykliniarka cobra cykliniarka cobraDecydując się na renowację parkietu, zamiast jego wymiany bądź zastąpienia, stajemy przed wyzwaniem jakim jest cyklinowanie.
Oczywiście, jeśli robimy to sami.
Warto w takim wypadku zwrócić uwagę na parę rzeczy, dzięki którym to my pokonamy parkiet, a nie on nas. Przede wszystkim, odpowiedni dobór taśmy szlifującej, czyli papieru. Chcemy zacząć od grubego ziarna, by potem przejść na mniejszą gradacje. Inaczej będziemy się męczyć z parkietem przez całe dnie. W tym całym pyłowym bałaganie, bo wierzcie mi, będzie dużo pyłu, należy pamiętać aby trzymać cykliniarkę równo przyłożoną do powierzchni i systematycznie szlifować cały obszar. W innym razem będziemy mieć wyżłobienia, z którym ciężko cokolwiek zrobić. Pamiętajcie o tym a parkiet będzie jak nowy w oka mgnieniu!

Encyklopedycznie o cyklinowaniu

Cyklinowanie - a cóż to? Na szczęście Wikipedia zna odpowiedź:
Cyklinowanie ? szlifowanie parkietu maszyną szlifującą ? cykliniarką.
Ma na celu zdarcie wierzchniej ? zniszczonej warstwy drewna.
Po wstępnym szlifowaniu grubymi gradacjami papierów ściernych (wyprowadzeniu płaszczyzny P24-P60 i usunięciu starej powłoki) wykańcza się powierzchnię celem osiągnięcia wymaganej gładkości (P60-P100).

Po szlifowaniu cykliniarką następuje kolejny etap szlifowania ? polerowanie.

Maszyna wolnoobrotowa szlifuje powierzchnię drewna siatkami ściernymi o gradacji od 120 do 220. Do obróbki brzegów płaszczyzny używane są szlifierki krawędziowe, nazywane również brzegowymi.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Cyklinowanie

Co to jest cykliniarka? Wikipedia odpowiada.

Wikipedia podpowie nam pokrótce, czym tak właściwie są cykliniarki:
Cykliniarka ? rodzaj szlifierki, służący do cyklinowania.
Jest to urządzenie elektryczne składające się z silnika elektrycznego, połączonego z bębnem, na którym znajduje się papier ścierny. Cykliniarka to nazwa potoczna.
Prawidłowa nazwa tego narzędzia to szlifierka taśmowa.
Występuje w dwóch wersjach: z taśmą od spodu, służy do szlifowania ("cyklinowania") podłóg drewnianych, co następuje przez posuwanie maszyny po podłodze przez operatora z taśmą z wierzchu, wersja stacjonarna, służy do szlifowania elementów kładzionych na taśmie. Stosowana w stolarstwie, ale także do wygładzania ślizgów nart i snowboardów. Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Cykliniarka.

Widok do druku:

cykliniarka cobra